Izolačné sklá


 

Tepelnoizolačné dvojsklá

Vysokokvalitné tepelnoizolačné dvojsklá používané na zasklievanie okien a dverí v spoločnosti Noves pochádzajú od renomovaných slovenských a zahraničných výrobcov, ktorí sú napojení na nadnárodné spoločnosti skupín Glaverbel a Saint Goben.

V súčasnosti je štandardom tepelnoizolačné dvojsklo zloženia Planibel číry 4 mm – 16 mm argón – Planibel Top N 4 mm. Pri použití hliníkového dištančného rámika sa dosiahne súčiniteľ prechodu tepla U = 1,1 W/m2K.

 
 

Skladba tepelnoizolačného dvojskla:Samozrejmosťou je splnenie akejkoľvek špeciálnej technicky realizovateľnej požiadavky investora na zloženie a vlastnosti skiel.

Bezpečnostné sklá, protislnečné sklá s reflexnou vrstvou Stopsol, Stopray, Planibel Energy N, sklá s absorbčnou charakteristikou Planibel farbené v hmote (v izolačnom skle umiestňujú zásadne na pozíciu 1 alebo 2, nikdy nie na pozíciu 3 alebo 4 !), bezpečnostné sklá Stratobel (vrstvené), Restex (tvrdené), liate, valcované a vzorované sklá (ornamenty, sklo s drôtenou vložkou), zvukoizolačné sklá – to všetko je možné navzájom kombinovať.

Na základe špecifikácie požiadaviek zákazníka vieme navrhnúť správne zloženie skla (druh skiel, hrúbku tabúľ, hrúbku dištančného rámika). Obmedzením je len maximálna hmotnosť skla – 450 kg.